Koltuk yıkamanın zor bir iş olduğu şüphesiz bilinmektedir.
Yıkama ve temizlik hizmeti ancak yerinde yapılabildiği için müşterilerin tatmin olmasını sağlamak ilk ve öncelikli hedefimiz olmalıdır.
Müşterileri tatmin edebilmenin yolu ise yaptığınız hizmetin sonucunu alabilmektir.Bazı koltuklar da kir hemen yüzeye çıkarılıp temizlik sağlanabilse de bazı kokltukların yapısı ise kiri emer ve kirden arındırılması oldukça zorlaşır.Bu sebeple kullanılan sabun ve köpüğün kaliteli olması büyük bir etken olabileciği gibi makinanın da çağımıza uygun teknolojik ve emiş gücü yüksek olması gerekmektedir ki çıkan kiri müşterileriniz görebilsin. Koltuk kirden arındırılıp temizlendikten sonra da işlem bitmemelidir. Yıkama sonrası koltuklar içinde kalan su parçacıkları ve nem den kesinlikle arındırılmalıdır. Çabuk kuruyabilen koltuklar havada ki toz silkülasyonun dan fazla etkilenmez ve olası kokulardan korunmuş olacaktır.

Koltuk Yıkama Aşamaları;

 Koltuğun kumaş kaplanmış her tarafı, sanayi tipi kuru vakum makinesiyle vakumlanır.Koltuğun kumaşı ve diğer faktörleri dikkate alınarak uygun şampuan seçilir. Varsa lekeler üzerinde çalışmalar yapılır.Koltuğun kumaşına uygun şampuan sulandırılarak köpük elde edilir. Fırça ve benzeri aparatlarla kumaş olan bölümlere köpükyedirilir.Koltuğun kumaşına, kurumasına yakın steamvakumla temiz su verilir, alınır. Bu işlem ince kir çıkana kadar tekrarlanır.Yıkama işlemi biten koltuğun, varsa ahşap bölümleri parlatıcıyla silinir.Koltuğun son kontrolü yapılıp, bulunduğu yerde hava sirkülasyonu sağlanır. Ortalama 3-4 saat sonra kullanıma hazırdır.

Aktif Halı Yıkama-Koltuk Yıkama2

Aktif Halı Yıkama-Koltuk Yıkama